Центр входить до сфери управління Харківської обласної ради. Органом, що здійснює управління майном Центру, є Харківська обласна рада. Галузеву політику та розвиток Центру забезпечує служба у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації (далі по тексту - Служба у справах дітей). Повноваження Служби у справах дітей щодо управління діяльністю Центру визначаються відповідними рішеннями обласної ради, розпорядженнями голови Харківської обласної державної адміністрації та чинним законодавством України.
Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків та управлінні Державної казначейської служби України у Московському районі м. Харкова Харківської області, печатку зі своїм найменуванням, штампи та бланки зі своїм найменуванням.
Центр може від свого імені укладати договори, набувати майнових та немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем в судах загальної юрисдикції, здійснювати інші дії, що не суперечать чинному законодавству України.
У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, законами України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Харківської обласної ради, розпорядженнями голови Харківської обласної ради, розпорядженнями голови Харківської обласної державної адміністрації, наказами Служби у справах дітей, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.Основними завданнями Центру є:
- здійснення соціального захисту дітей, прийнятих до Центру;
- надання дітям комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги;
- проведення психолого-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини;
- сприяння поверненню дітей, які залишилися поза сімейним оточенням, до біологічних сімей;
- сприяння відвідуванню дітьми загальноосвітніх або інших навчальних закладів чи індивідуальному навчанню з урахуванням потреб та можливостей дитини;
- сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки;
- надання психологічної та інших видів допомоги батькам або особам, які їх замінюють;
- здійснення трудової адаптації дітей з урахуванням їх інтересів та можливостей;
- розроблення рекомендацій для педагогічних та соціальних працівників і батьків з питань соціально-психологічної адаптації дітей.